خصوصیات کاغذ

ویژگی های کاربردی

(1) حفظ منابع طبیعی. مواد خامی که عمدتاً در تولید کاغذ مصنوعی به کار می روند عبارتند از کلسیم کربنات و سایر پودر های غیر ارگانیک و رزین مصنوعی.  در تولید این محصول از چوب و فیبرهای طبیعی گیاهی استفاده نمی شود.  چون ماشین آلات تولیدی کاغذ سنگ از چوب استفاده نمی کنند و آب کمی مصرف نمی شود، منابع آبی و گیاهی طبیعت حفظ می شوند.

 

(2) حفظ محیط زیست. کاغذ از سنگ بدون بدون نیاز به آب می باشد ،ولی خمیر کاغذ،به بخار آب، مواد سمی، و گازهای مضر، و نیز بدون تولید فاضلاب، مواد و گازهای زائد تولید می شود.  مواد باطله ی تولید به طور خودکار بازیافت می شوند.  مراحل تولید هیچ نوع آلودگی را برای محیط زیست به همراه ندارند.  کاغذ مصنوعی به طور کامل قابل بازیافت است.  این کاغذ با استفاده از مواد خام مختلف قابل تولید است.  کاغذ مصنوعی رها شده در طبیعت به طور طبیعی تجزیه شده و جذب محیط می شوند.

 

(3) کارایی بسیار عالی. کاغذ از سنگ  با مقایسه باکاغذ سلولزی که چوب ساخته می شود، بسیار با دوام تر است، به سختی پاره می شود، از مقاومت بالایی در برابر ضربه و تا خوردگی برخوردار است، دارای رنگی روشن و کاملاً براق است، و از سازگاری خوب، از جمله مزایای چسبندگی برخوردار است.


                     

(4) سلامتی. مواد اولیه و جانبی کاغذ از سنگ غیر سمی، بدون آلودگی، و بدون طعم هستند.  این مواد قابل استفاده در صنایع شیمیایی، غذایی، دارویی، صنایع سبک و مانند آن می باشند و هیچ نوع عارضه ی جانبی سمی را به بار نمی آورند.

                      

(5) ثبات شیمیایی خوب. کاغذ از سنگ به علت ثبات شیمیایی، مقاومت بالا در برابر رطوبت، کپک زدگی، حشرات موذی، و پوسیدگی، در بیشتر بسته بندی های مواد شیمیایی به کار می رود.

                     

(6) راحتی کار. از کاغذ سنگ می توان در برش کاری، قالب بندی، چاپ،سوراخ کاری، بسته بندی، چسب کاری، پوشش دادن، روکش کاری، لایه کاری، و کارهای مانند آن استفاده کرد.